• ++389 2 2671 201
  • ssnm.info@gmail.com
  • Бул. Климент Охридски 58б 2/3, 1000 Скопје
Потпишан првиот колективен договор во медиумите помеѓу ССНМ и МИА
Промовирани Повелбата за условите за работа на новинарите и нацрт фер-договори за вработување
ССНМ: Институциите итно да реагираат и по заканите кон Коровешовска
ССНМ бара итна истрага за заканите кон новинарката Мери Јордановска
previous arrow
next arrow
Slider

Соопштенија

Активности

Коментари и анализи

АНАЛИЗА – РЕГУЛАЦИЈА НАСПРОТИ САМОРЕГУЛАЦИЈА ВО МЕДИУМИТЕ

АНАЛИЗА – РЕГУЛАЦИЈА НАСПРОТИ САМОРЕГУЛАЦИЈА ВО МЕДИУМИТЕ

Саморегулацијата го намалува влијанието на државата врз медиумите Пишува: Антоанела Димитриевска ...
Повеќе
Како проверката на фактите може да победи во борбата против дезинформациите

Како проверката на фактите може да победи во борбата против дезинформациите

Никој не смее да го потцени обемот на заканите на дезинформациите ...
Повеќе
Кампања е кампања, закон е закон!

Кампања е кампања, закон е закон!

Францускиот и германскиот закон за борба против манипулации и дезинформации (компаративна ...
Повеќе
ИСТРАЖУВАЊЕ: Веб страниците за дезинформација генерираат повеќе од 200 милиони американски долари

ИСТРАЖУВАЊЕ: Веб страниците за дезинформација генерираат повеќе од 200 милиони американски долари

Приходите од реклами ефикасно одржуваат веб-страници обележани како извори на дезинформација ...
Повеќе

Вести

 

Scroll Up