• ++389 2 2671 201
  • ssnm.info@gmail.com
  • Бул. Климент Охридски 58б 2/3, 1000 Скопје
Во време на КОВИД-19 кризата, прогнозите за слободата на печатот се мрачни
Kривична одговорност за фирмите кои користеле државна финансиска поддршка, а не им исплатиле плати на своите вработени
Остра осуда за физичкиот напад врз Златев
Осуда за нападите врз новинарката Бурнс, крајно време е нападите врз новинарите да се третираат по службена должност
previous arrow
next arrow
Slider

Соопштенија

Активности

Коментари и анализи

Во време на КОВИД-19 кризата, прогнозите за слободата на печатот се мрачни

Во време на КОВИД-19 кризата, прогнозите за слободата на печатот се мрачни

Пандемијата со КОВИД-19 ги стави јавното здравство во хаос, глобалната економија ...
Повеќе
Извештај на Институтот Ројтерс:  Ни требаат нови бизнис модели за новинарството

Извештај на Институтот Ројтерс: Ни требаат нови бизнис модели за новинарството

Британскиот Институт Ројтерс во соработка со Универзитетот Оксфорд на средината на ...
Повеќе
Пандемијата покажа дека локалните вести се поважни од кога и да е

Пандемијата покажа дека локалните вести се поважни од кога и да е

За време на пандемијата со коронавирусот, Ед Јонг, вработен во „Атлантик“ ...
Повеќе
Медиумите известуваат за здравствената криза, преживувајќи ја економската

Медиумите известуваат за здравствената криза, преживувајќи ја економската

пишува: Орце Костов Економската криза која ја предизвика пандемијата со коронавирусот ...
Повеќе

Вести

 

Scroll Up